Vsetíňané popsali příležitosti svého města, jejich pořadí určí anketa

Vsetínská radnice pořádá každoročně setkání s občany s názvem „S námi pro vás za jeden provaz“ s cílem zapojit veřejnost do rozhodování o dění ve městě, a zároveň ji informovat o realizovaných a připravovaných akcích ve Vsetíně. Letos toto setkání připadlo na středu 15. června a jeho účastníci opět přišli se zajímavými podněty. O výsledném pořadí TOP 12 témat, kterými se bude radnice dále zabývat, můžete až do konce srpna hlasovat v anketě.

Pro necelou stovku návštěvníků byly ve středu v Domě kultury připraveny tematické stoly týkající se dopravy, sociálních služeb a prevence kriminality, kultury, sportu, školství či podnikatelského prostředí a cestovního ruchu. Svůj prostor k vyjádření dostali tradičně také žáci základních a středních škol, kteří hledali podněty u takzvaných „stolů mladých“. „Velmi mě těší, že se tady zase po roce setkáváme a stejně jako vloni chci pochválit vsetínské žáky a studenty za jejich hojnou účast, zájem mladých lidí o dění ve městě je velmi důležitý a přínosný,“ uvedl v úvodu starosta Jiří Růžička (KDU-ČSL), který také představil probíhající a připravované investiční akce města. Místostarosta Tomáš Pifka (STAN), který má ve své kompetenci Místní Agendu 21 a Zdravé město pak seznámil přítomné s řešením loňské TOP 11.
 
Program dále pokračoval tím nejdůležitějším, a to diskuzí nad problémy a příležitostmi našeho města. „Návštěvníci nadefinovali desítky zajímavých podnětů, z nichž vždy dva od každého tematického stolu postoupily do závěrečného hlasování,“ přiblížil místostarosta Pifka a doplnil: „O konečném pořadí vybrané TOP dvanáctky bude možné hlasovat až do středy 31. srpna na webu města. Zapojit se tak mohou i občané, kteří se fóra nemohli osobně zúčastnit, nicméně žádný z podnětů nezapadne a radnice se jimi bude dále zabývat.“
 
 Výsledná TOP 12 příležitostí je následující: 
 
–  Sdílená kola a koloběžky
–  Zavedení MHD na Hrbovou a Sychrov (mikrobus)
–  Motivace a podpora chybějících lékařů specialistů a zdravotních sester (nabídka bytů, ordinací)
–  Lepší „PR“ kulturních a sportovních akcí, jednotný portál
–  Oprava chodníků a komunikace Dolního náměstí
–  Zaměstnat pod městem Vsetín školního psychologa a právníka pro školské příspěvkové organizace
–  Navýšení finanční podpory sociálních služeb z Města Vsetín – dlouhodobě
–  Více sportovišť pro florbal
–  Rozšíření a trvalá obnova venkovního mobiliáře v areálech MŠ a ZŠ (ve školních družinách)
–  Zlepšení povrchu pěšin v Panské zahradě
–  Zřízení motokrosové dráhy
–  Vybudování venkovního amfiteátru
 
Hlasovat můžete do 31. srpna ZDE
© 2007 – 2024 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska, o.p.s.