Kurz Podnikni to! odstartoval na Vsetíně reálné podnikatelské projekty

Na Vsetíně byl úspěšně ukončen kurz Podnikni to! Pro téměř tři desítky absolventů může být jeho konec zároveň novým začátkem. Jejich podnikatelské plány a nápady mají příležitost naplno a bezpečně odstartovat.

Cílem pěti dvouhodinových setkání, které probíhaly v podnikatelském inkubátoru na Maštaliskách, bylo nastavit systematické a konkrétní kroky, na jejichž základě lze nastartovat projekty bez rizika a s minimem financí. Nešlo jen o nové podnikatelské plány, ale i projekty, které měly obohatit aktuální podnikání. Kurz absolvovali obyvatelé města i okolních obcí, začínající i pokročilí podnikatelé. Díky finanční podpoře vsetínské radnice a Zlínského kraje byl kurz pro účastníky zdarma. „Chtěli jsme zájemcům o podnikání a drobným podnikatelům umožnit proměnit jejich sny v reálné projekty, které zase následně zpestří podnikatelské prostředí a také třeba nabídku služeb ve Vsetíně. Pokud se jen zlomek ze zamýšlených projektů podaří zrealizovat, bude to pro město jistě přínosné,“ uvedl starosta Vsetína Jiří Růžička.

Právě ukončeným kurzem aktivity na podporu podnikatelů nekončí. Absolventi pokračují v rozvíjení svých dovedností a projektů v navazující komunitě Klubu podnikavců. Klub je otevřen nejen jim, ale všem zájemcům z města a okolních obcí, kteří mají chuť získat nové aktuální informace a budovat efektivní a funkční podnikání.

Účastníci mají v Klubu k dispozici pozornost podnikavých lidí ze Vsetínska, kteří aktivně hledají odpovědi na otázky, které se v podnikání běžně řeší. Přesně o tom je Sraz podnikavců. Komunitní setkání Klubu podnikavců se koná 1x měsíčně v menší skupině pod vedením zkušeného podnikatele. Kromě diskusí a sdílení know-how, jsou součástí i tematická setkávání, zváni jsou také hosté a odborníci ze světa byznysu.

Díky příspěvku města Vsetín a Zlínského kraje je možné vyzkoušet testovací členství na 3 měsíce za zvýhodněnou cenu 570 Kč (190 Kč/měsíc).  Pokud účastníci během tohoto období zjistí, že pro ně Klub není, peníze jim budou vráceny zpět. Pro bližší informace pište klubové manažerce Evě Košťálikové (kostalikova@klubpodnikavcu.cz, 727 981 789).

© 2007 – 2024 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska, o.p.s.