Vznikající prémiový brand Peaceful Silk zaujal mezi desítkami ambiciózních projektů v podnikatelském akcelerátoru nejvíc

15. ročník akcelerátoru Můj první milion zná letošní vítěze.

Již popatnácté odhalilo Technologické inovační centrum Zlín vítěze podnikatelského akcelerátoru Můj první milion, který pomáhá ambiciózním projektům nastartovat jejich byznysový úspěch. Do programu se letos přihlásilo celkem 57 projektů s 87 účastníky. Tradičně oblíbená kategorie středních škol obdržela 27 přihlášek, 30 projektů patřilo do kategorie vysokých škol a veřejnosti. Kromě vítězů těchto kategorií získali speciální ceny i další účastníci akcelerátoru.

Slavnostní vyhlášení proběhlo ve čtvrtek 19. května v sídle Technologického inovačního centra Zlín, po dvou letech opět za osobní přítomnosti zúčastněných. Středoškolská kategorie oproti loňskému roku ještě více posílila, pozadu s účastí nezůstala ani veřejnost a studenti vysoké školy. Všichni přihlášení se svými start-upovými projekty usilovali i letos o hodnotné finanční i věcné ceny a reálné investice, vybraným záměrům se pak během akceleračního programu dostalo bezplatných konzultací od mentorů nebo nabitých workshopů, které jim pomohly s tvorbou realistického byznys plánu. Jsou to právě odborné vedení a cenné rady zkušenějších, které zvyšují šanci začínajících podnikatelů na úspěch.

Know-how nad zlato

Osm týdnů intenzivní přípravy na představení funkčního podnikatelského záměru potenciálním investorům – tak vypadal akcelerační program Můj první milion, do kterého postoupilo 10 nejlepších přihlášených projektů. Účastníci si během něj prohloubili znalosti obchodního modelu, marketingu, práva, projektového managementu či podnikových financí, zdokonalili si také své prezentační dovednosti. S individuálními aspekty jim radili mentoři z řad podnikatelů a odborníků, za zmínku jistě stojí i získání cenných kontaktů a motivace na svém podnikatelském snu pracovat. Inspirací mohli být všem zúčastněným například absolventi minulých ročníků.

A jak to letos dopadlo?

Kategorie středních škol byla jako vždy plná skvělých nápadů, kreativity a odvážných řešení. Porota se nakonec shodla na těchto výsledcích:

 • 1. místo

Zdeněk Šerý, Masarykovo gymnázium Vsetín, projekt jaknaterminal.cz

 • 2. místo

David Tkadlec, Masarykovo gymnázium Vsetín, projekt glamping aura

 • 3. místo

Dalibor Mikulík, MESIT střední škola, o. p. s., projekt Autoservis Mikulík

 • 3. místo

Jakub Žídek, SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín, projekt Jakub Žídek fotograf

V této kategorii byly rovněž uděleny dvě speciální ceny:

 • Cena TIC nejaktivnější střední škole za podporu podnikatelského myšlení u studentů

MESIT střední škola o.p.s.

 • Cena Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje pro nejaktivnějšího pedagoga

Ing. Bc. Marcela Mrázková (MESIT střední škola, o.p.s.)

„Speciálními cenami chceme poděkovat středním školám za to, že motivují své žáky zkusit něco nového, dodávají jim odvahu, dělají pro ně něco navíc. Podnikavost nebo kreativita jsou také důležité dovednosti pro budoucí život, ať už žákům chuť do podnikání zůstane, nebo se vydají jinou cestou. Oceňujeme také pedagogy, kteří se do toho se svými žáky pustí a pomáhají jim s jejich projekty – bez nich by to nešlo,“ uvedl Petr Konečný, garant pro oblast podnikání, podnikavost a nápad z  Technologického inovačního centra Zlín.

V kategorii vysokých škol a veřejnosti se opět sešly rozmanité a nápadité projekty. Porota po pečlivém zvážení rozhodla takto:

 • 1. místo

Kateřina Babíková s projektem Peaceful Silk, pod kterým se skrývá nový prémiový brand výrobků z etického hedvábí.

 • 2. místo

Ondřej Pinďák, Jakub Ocelík, Petr Studénka s projektem Saucom s.r.o. který se zabývá výrobou, prodejem, pronájmem technologií pro 3D tisk staveb a designových stavebních prvků.

 •  3. místo

Kateřina Běláková, Lucie Vašková s pojízdnou kavárnou „U nás

V této kategorii byly rovněž uděleny tyto speciální ceny:

 • Cena TIC Kancelář v podnikatelském inkubátoru v centru Zlína na rok zdarma

Matěj Plšek, appka Religio

 •  Cena od ČSOB v hodnotě 5 000 Kč a dalších 5 000 Kč na využití jejich služeb

Kateřina Babíková s projektem Peaceful Silk

 •  Cena společnosti VPC s.r.o. za udržitelný rozvoj, zejména jeho environmentální přínos. Cena zahrnuje finanční dar v hodnotě 5 000 Kč a osobní konzultace společnosti VPC (Valašské podnikatelské centrum) v časové dotaci 5 hodin

Táňa Tkadlecová a Bohdana Kolínková s projektem slow fashion Ex Privata Industria

 •  Cena společnosti dynamix investment za nejlepší on-line projekt. Cena zahrnuje finanční dar v hodnotě 10 000 Kč

Dlabaja Daniel a Michal Formel s projektem Tackera

16. ročník akcelerátoru začne opět na podzim, a to 1. října 2022. Více informací najdete na www.mujprvnimilion.cz.

Další informace

Olesja Lancevská

projektová manažerka

+420 739 570 792

E-mail: lancevska@ticzlin.cz

Technologické inovační centrum s.r.o.

Vavrečkova 5262, budova 23, 760 01 Zlín www.mujprvnimilion.cz | www.ticzlin.cz

© 2007 – 2024 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska, o.p.s.