15. ročník akcelerátoru Můj první milion startuje už 1. října. Vítěznému nápadu nabízí 70 000 Kč, mentoring a možnost získat investici až 1 500 000 Kč

„Chcete-li vybudovat velký podnik, vybudujte nejdříve sebe.“ Tomáš Baťa.

Jak svůj nápad proměnit v úspěšný byznys a najít prvního platícího zákazníka? Kde vzít kontakty, informace, nebo dokonce investora? Dozvíš se už brzy, stačí se přihlásit do akcelerátoru Můj první milion. 15. ročník startuje 1. října 2021!

Akcelerátor Můj první milion i tentokrát nabídne vysokoškolákům, středoškolákům a zájemcům z řad veřejnosti cenné zkušenosti, znalosti a know-how těch nejlepších. Během pouhých pár týdnů tak z tvého nápadu může vzniknout reálný byznys plán. Jsi připravený na úspěšný rozjezd svého podnikání?

Bude to jízda!

Osvědčený model akcelerátoru Můj první milion je i letos největším lákadlem programu, který za 15 let své existence pomohl na svět mnoha originálním a stále živým nápadům. Nezastavil ho ani covid-19, protože se v předchozích dvou letech celý akcelerátor hladce a kompletně odehrál v online prostředí.

„O tom, že Můj první milion je skvělý projekt, jenž má smysl a přináší výsledky, svědčí mimo jiné také příběhy firem Dave´s knives, Lajk pack, SUTU, DOLLER, nebo třeba VASKY, které akcelerátorem prošly v minulých letech. Je zřejmé, že i pár týdnů ve společnosti správných lidí, v našem případě exkluzivních partnerů projektu, dokáže mnohým od základů změnit život a nasměrovat začínající podnikatele na správnou cestu k úspěchu,“ zhodnotila Olesja Lancevská, manažerka akcelerátoru.

Atraktivitu projektu Můj první milion umocňují také lákavé finanční i věcné ceny. Vítěz hlavní kategorie získá na rozjezd svého podnikání celých 70 000 Kč, bojovat může ale i o investici až 1,5 milionu korun!

Tvůj první milion čeká

Registrovat se můžeš od 1. října 2021, deadline pro přihlášení do obou kategorií – Vysoká škola a veřejnost a Střední školy – je 16. února 2022. V průběhu února 2022 porota vybere top 10 záměrů z obou kategorií, které postoupí do akceleračního programu. Ten během osmi nabitých týdnů nabídne smršť odborných workshopů a konzultací. Čekají tě přednášky, během nichž si osvojíš nejdůležitější znalosti obchodního modelu a marketingu. Seznámíš se s patřičnými právními aspekty, prověřenými tipy pro vedení projektů a úskalími podnikových financí. A v neposlední řadě zhodnotíš a vypiluješ také svoje prezentační dovednosti. Akcelerátor tě vybaví potřebným know-how, abys dokázal vykročit od skvělé myšlenky ke skutečnému byznysu, a naučí tě poprat se s překážkami, s nimiž se můžeš na své cestě k prvnímu milionu setkat. Z 10 zúčastněných projektů na závěr vybere porota složená z partnerů akcelerátoru z každé kategorie 3 nejlepší, které si odnesou hodnotné ceny a možná i investici až 1 500 000 korun. Bude mezi nimi právě ten tvůj? A proč ne? Přihlášku najdeš na www.mujprvnimilion.cz

Ohlédnutí za minulým ročníkem

Ve 14. ročníku oblíbeného projektu přijalo pořádající Technologické inovační centrum Zlín 61 přihlášek ve dvou kategoriích. V akceleračním programu, jenž si bere za cíl podporu podnikatelského myšlení ve Zlínském kraji, se v kategorii středních škol od říjnového vyhlášení do únorové uzávěrky sešlo 20 záměrů z 10 škol. Do hlavní kategorie vysokých škol a veřejnosti pak zaslalo své nápady dokonce 41 potenciálních startupů.

U odborné poroty v kategorii Vysoké školy a veřejnosti ve finále nakonec zabodovala trojice Matěj Šak, Miriama Trnavská, Sofiya Gorokh z animačního studia Tri pirogy s dětským seriálem Pierre, který si klade ambici prorazit na Netflix. „Akcelerátor Můj první milion našemu týmu umožnil opustit univerzitní lavice a založit si vlastní animační studio v centru Zlína. Díky výhře jsme získali finanční cenu, právní pomoc se založením s.r.o. a skvělou kancelář na rok zdarma v centru města. A tak jsme mohli studio přestěhovat z obývacího pokoje do opravdové kancelářské budovy a začít si plnit své sny. A opravdu se k nim blížíme – první série seriálu Pierre začíná mít reálné obrysy, z příjmů ze zakázek připravujeme a vybavujeme nová pracovní místa a administrativa nás nezatěžuje příliš, takže se můžeme plně věnovat naší oblíbené digitální animované plastelíně,“ prozradil Matěj Šak z animačního studia Tri pirogy. V kategorii středních škol přesvědčil porotu o potenciálu svého záměru student Střední průmyslové školy Zlín Rostislav Svoboda s projektem 5Z Leather. Více info na www.mujprvnimilion.cz

Olesja Lancevská

manažerka projektu

+420 739 570 792

lancevska@ticzlin.cz

Technologické inovační centrum s.r.o.

Vavrečkova 5262, budova 23, 760 01 Zlín

www.mujprvnimilion.cz

www.facebook.com/TICZlin

© 2007 – 2024 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska, o.p.s.