Připojte se ke květnové výzvě Do práce na kole

Město Vsetín se v letošním roce poprvé zapojí do celorepublikové výzvy s názvem Do práce na kole (DPNK). Určena je týmům o dvou až pěti členech, kteří chtějí s kolegy v průběhu měsíce května pravidelně dojíždět na kole (případně na jiném bezmotorovém prostředku či chodit pěšky) do svého zaměstnání.

Hlavním cílem této výzvy je přilákat hravou formou obyvatele města a zaměstnance, aby alespoň na měsíc nechali auto doma a zkusili se do práce dopravovat „vlastním pohonem“. Tím podpoří zdravý životní styl, který je v době současné padnemie koronaviru obzvláště často skloňovaným tématem. „K cestám lze využít například kolo, koloběžku nebo chodit pěšky. Jednotlivé způsoby dopravy je přitom možné libovolně kombinovat. Denně se zapisují maximálně dvě trasy, tedy do práce a z práce, přičemž každá musí mít délku nejméně jeden a půl kilometru,“ přiblížila koordinátorka výzvy DPNK pro Vsetín Iveta Balejová s tím, že každý účastník zapisuje v průběhu května své jízdy buď ručně na webu www.dopracenakole.cz nebo prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.

Pokud se chcete do výzvy zapojit, je nutné se nejprve do 30. dubna registrovat na webu www.dopracenakole.cz. Nedílnou součástí registrace je platba účastnického poplatku, který se s blížícím se startem výzvy zvyšuje v několika vlnách z aktuálních 320 Kč až na 490 Kč. „V ceně poplatku je zahrnuto účastnické tričko z biobavlny s originální grafikou. To držitele opravňuje k účasti na tak zvaných akcích na triko, které bude město Vsetín během května organizovat,“ vysvětlila místostarostka Simona Hlaváčová.

Pro účast ve výzvě je nutné vytvořit firemní tým o dvou až pěti členech. V hlavní kategorii DPNK není cílem najezdit co nejvíce kilometrů, ale jezdit pravidelně. „Účastníci svou aktivitou přitom nereprezentují jen tým či zaměstnavatele, ale také město, za které jsou zaregistrováni. Pevně věřím, že se Vsetíňáci do výzvy zapojí v hojném počtu a pomohou Vsetínu k co nejlepšímu umístění v kategorii Cykloměsto roku,“ řekla místostarostka Hlaváčová a dodala: „Nejlepší týmy se mohou těšit na výhry. Ty jim předáme na závěrečné akci spojené s vyhodnocením letošního ročníku, kterou, pokud to pandemie koronaviru dovolí, uspořádáme v červnu.“

Podrobnější informace k DPNK naleznete na již zmíněném webu www.dopracenakole.cz a také ve facebookové skupině s názvem Do práce na kole – Vsetín. Tam budou zveřejňovány aktuální novinky k jednotlivým akcím, které s výzvou na Vsetíně souvisejí, a můžete tam také třeba najít volné parťáky, pokud nemáte kompletní obsazení týmu. „Představíme zde také všechny partnery vsetínské výzvy. Již nyní mohu prozradit, že tím vůbec prvním se stala společnost Kayaku Safety Systems Europe,“ uzavřela místostarostka Hlaváčová.

© 2007 – 2024 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska, o.p.s.