MŮJ PRVNÍ MILION – CASH JE BLÍŽ

Celkem 61 záměrů ve dvou kategoriích. Takový je výsledek uzávěrky přihlášek 14. ročníku akcelerátoru Můj první milion.

„Jsou tři druhy hodnot, které potřebujete v jakékoli práci na světě: kapitál, vědomosti a svoboda.“ – Tomáš Baťa

61 záměrů ve dvou kategoriích. Takový je výsledek uzávěrky přihlášek 14. ročníku akcelerátoru Můj první milion, za nímž stojí zlínské Technologické inovační centrum. Deset záměrů z každé kategorie nyní čeká osmitýdenní akcelerační program, který se vzhledem k pandemii koronaviru přesune do online prostředí.

K 16. únoru se v pořádající agentuře sešlo v kategorii středních škol 20 záměrů z celkem 10 institucí, do kategorie vysoké školy a veřejnost bylo přihlášených dokonce 41 záměrů, 15 z nich vzešlo z Univerzity Tomáše Bati. Odborná porota má nyní nelehký úkol – vybrat top 10 nejzajímavějších projektů v každé kategorii. Jejich autory pak čeká online akcelerační program nabitý odbornými workshopy a konzultacemi s mentory, kteří se pokusí jejich podnikatelské plány co nejvíce přiblížit k úspěšné realizaci.

„Neříkej, že to nejde. Raději řekni, že to zatím neumíš.“ – Tomáš Baťa

Během osmi týdnů si účastníci akcelerátoru díky podpoře exkluzivních partnerů projektu Můj první milion prohloubí znalosti obchodního modelu, marketingu, právních aspektů, vedení a plánování, podnikových financí, ale zhodnotí a zdokonalí také své prezentační dovednosti. „Akcelerační program si bere za cíl nejen posunout záměry účastníků v jejich realizaci, ale také naučit představit svůj podnikatelský projekt potenciálnímu investorovi. Toho mohou ostatně potkat už během samotného programu, což je bezesporu velmi atraktivní benefit,“ prozradil Petr Konečný.

Na závěr si tři vítězné záměry z obou kategorií odnesou finanční podporu, která usnadní rozjezd jejich podnikání, a možná i investici až 1,5 milionu korun. Bohatší budou také o znalosti, zkušenosti, exkluzivní kontakty a know-how těch nejlepších. Velké finále a ocenění vítězných projektů se uskuteční 20. května.

Více info na www.mujprvnimilion.cz

Mgr. Olesja Lancevská

manažerka projektu

+420 739 570 792

lancevska@ticzlin.cz

Technologické inovační centrum s.r.o.

Vavrečkova 5262, budova 23, 760 01 Zlín

www.mujprvnimilion.cz

www.facebook.com/TICZlin

© 2007 – 2024 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska, o.p.s.