› Kalendář akcí

 • 01.01.2020

  Konference, semináře, akce

  Na níže uvedené webové adrese Inovačního portálu Zlínského kraje najdete přehled konferencí, seminářů, školení a dalších zajímavých akcí, které se konají v následujícím období.

  inovacnipodnikani.cz/akce
  __________________________

 • 01.07.2018

  Projekt "Mám na to"

  (reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/
  16_052/0009096)

  "Mám na to" je název projektu, který je realizován v období 07/2018 - 06/2021 pro obyvatele města Vsetína, kteří jsou ohroženi na trhu práce a sociálním vyloučením.

  Více o projektu zde.
  __________________________

 • 01.01.2018

  Provoz budovy č.p. 3 (Podnikatelský dům Maštaliska) na Horním náměstí ve Vsetíně je realizován za finanční podpory Města Vsetína
  __________________________


› Dokumenty

Vsetíňané vybírali příležitosti a problémy

Vsetín, 21.05.2019

Vsetínská radnice každoročně pořádá setkání s občany s názvem „ S námi pro vás za jeden provaz“, které si klade za cíl zapojit veřejnost do rozhodování o dění ve městě, ale také informovat o realizovaných a připravovaných projektech a akcích ve Vsetíně. Letos se uskutečnilo v Domě kultury v pondělí 20. května.


Pro bezmála 150 návštěvníků byly připraveny tematické stoly týkající se následujících oblastí života ve městě: doprava, rozvoj města (urbanismus a životní prostředí), sociální služby, kultura, školství, podnikatelské prostředí a cestovní ruch. Svůj prostor k vyjádření dostala i mládež - jeden tematický stůl obsadili studenti středních škol, druhý žáci základních škol.

 

Úvodem starosta Jiří Růžička přivítal přítomné: „ Jsem rád, že nejen dnešní setkání, ale dlouhodobě celá akce S námi pro vás za jeden provaz se těší zájmu, názor občanů nás zajímá. Těší mě taky hojně obsazené stoly mladých lidí,“ shrnul a následně představil připravované a probíhající investiční akce města

 

Místostarosta Tomáš Pifka seznámil s řešením problémů loňské TOP desítky. Program dále pokračoval diskusí u stolů a definováním problémů a příležitostí. Následně přítomní hlasovali a zvolili ze všech podnětů deset nejvýznamnějších příležitostí/problémů města. Výsledky však ještě nejsou definitivní, hlasováním na www.mestovsetin.cz se může pořadí změnit. „Téměř sto padesát diskutujících nadefinovalo problémy, nyní mají občané možnost hlasovat na webu a určit tak definitivní podobu TOP 10 problémů a příležitostí Vsetína. Díky anketě na webu mohou hlasovat i občané, kteří se setkání v Domě kultury nezúčastnili a přesto jim není dění ve Vsetíně lhostejné,“ vysvětlil místostarosta Tomáš Pifka a dodal: „ Hlasovat v anketě můžete od 21. května do 30. června.“

 

Výsledná Top 10 je následující:

1.    NE Spalovně odpadů

2.     Zajistit umístění dětí s těžkými poruchami chování do speciálního školského zařízení

3.- 4. Vybudování venkovního amfiteátru

3. - 4. zastávky MHD - zastřešení, modernizace, elektronické informační tabule pro lepší informovanost (LED panely)

5.  Zachování a rozvoj systému financování sociálních služeb

6.   Podpora chybějících zubních lékařů a dalších odborníků

7. - 9. Cyklostezka městem

7. - 9. Více prostor pro knihovnu, vzdělávání a kulturní akce

7.- 9. Vytvoření motivačních podmínek pro příchod učitelů (bydlení, náborový příplatek…)

10. Adaptační opatření ke změnám klimatu

 

HLASUJTE ZDE

 

Zpestření odpoledne poskytla návštěvníkům tombola, také fairtradová káva z Lísky a chutné občerstvení z kuchyně ZŠ Rokytnice. Tato tradiční setkání s občany se konají v rámci projektu Zdravé město a místní agenda 21.

 

 


 


© 2007 - 2020 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska o.p.s., Webdesign: NOWONET