› Kalendář akcí

 • 01.01.2020

  Konference, semináře, akce

  Na níže uvedené webové stránce Technologického inovačního centra s.r.o. najdete přehled konferencí, seminářů, školení a dalších zajímavých akcí, které se konají v následujícím období.

  www.ticzlin.cz/udalosti
  __________________________

 • 01.07.2018

  Projekt "Mám na to"

  (reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/
  16_052/0009096)

  "Mám na to" je název projektu, který je realizován v období 07/2018 - 06/2021 pro obyvatele města Vsetína, kteří jsou ohroženi na trhu práce a sociálním vyloučením.

  Více o projektu zde.
  __________________________

 • 01.01.2018

  Provoz budovy č.p. 3 (Podnikatelský dům Maštaliska) na Horním náměstí ve Vsetíně je realizován za finanční podpory Města Vsetína
  __________________________


› Dokumenty

Vsetínští středoškoláci nahlédli do světa podnikání

Vsetín, 16.12.2011

V průběhu letošního podzimu proběhla v Podnikatelském inkubátoru na Maštaliskách série seminářů na téma "jak začít podnikat", "kde najít dobrý nápad" a "jak rozjet své podnikání". Semináře pro studenty připravila ve spolupráci s partnery Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska a nabídku zúčastnit se těchto akcí využili zejména pedagogové a studenti ze Střední odborné školy Josefa Sousedíka Vsetín.


Cílem workshopů bylo seznámit studenty s možnostmi podpory podnikání a zavádění inovací, přiblížit jim různé varianty financování podnikání, nástroje podpory pro začínající podnikatele, ale také příklady úspěšných firem.

 

Kromě výše uvedených témat se studenti detailně seznámili s problematikou související se zpracováním podnikatelského záměru, tzn. k čemu je takový podnikatelský plán dobrý, co nám prozradí a také jak jej prezentovat.

 

Studenti, které zaujalo prostředí podnikání, si mohou své dovednosti vyzkoušet v soutěži „Nejlepší podnikatelský záměr“, jejíž 5.ročník právě probíhá. Hlavním cílem soutěže, v rámci které mohou studenti uplatnit také informace získané během seminářů, je právě rozvoj kreativity, podnikatelského ducha, zvýšení zájmu o podnikání a nalezení a podpora studentských nápadů zajímavých svým inovačním potenciálem.

 

Vzhledem ke všeobecné spokojenosti s průběhem a zejména obsahem seminářů se již nyní pro studenty připravuje další akce. Snahou je k účasti přizvat také zástupce vybraných firem, kteří se budou chtít podělit o své zkušenosti z podnikatelské praxe. Studenti tak budou mít možnost diskutovat s úspěšnými podnikateli a poslechnout si jejich příběhy a příklady dobré i špatné praxe

 

Semináře pro studenty se uskutečnily v rámci projektu Vzdělávání, inovace, partnerství, který je realizován s finančním přispěním Evropské unie prostřednictvím Operačního programu přeshraniční spolupráce SR – ČR 2007 - 2013.

 

  

 

  


© 2007 - 2021 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska o.p.s., Webdesign: NOWONET