› Kalendář akcí

 • 01.01.2018

  Konference, semináře a jiné

  Na níže uvedené webové adrese

  najdete přehled konferencí,

  seminářů, školení a dalších

  zajímavých akcí, které se

  konají v následujícím období.

  inovacnipodnikani.cz/udalosti

   


› Dokumenty

 • Podnikatelský dům Maštaliska – nabízíme službu v podobě umístění virtuálního sídla a kanceláře Vaší firmy
  (01.01.2018)

  Podnikatelský dům Maštaliska – nabízíme službu v podobě umístění virtuálního sídla a kanceláře Vaší firmyvirtuální sídlo.pdf
 • ...
  (01.01.2018)

 • Nabídka pronájmu konferenčních, jednacích a školících prostor
  (01.01.2018)

  Nabídka pronájmu konferenčních, jednacích a školících prostorprezentační prostory.pdf
 • ...
  (01.01.2018)

 • Výroční zprávy společnosti AERV za období 2012 - 2016
  (01.01.2018)

  Výroční zprávy společnosti AERV za období 2012 - 2016Výroční zprávy AERV.zip

Vsetínští středoškoláci nahlédli do světa podnikání

Vsetín, 16.12.2011

V průběhu letošního podzimu proběhla v Podnikatelském inkubátoru na Maštaliskách série seminářů na téma "jak začít podnikat", "kde najít dobrý nápad" a "jak rozjet své podnikání". Semináře pro studenty připravila ve spolupráci s partnery Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska a nabídku zúčastnit se těchto akcí využili zejména pedagogové a studenti ze Střední odborné školy Josefa Sousedíka Vsetín.


Cílem workshopů bylo seznámit studenty s možnostmi podpory podnikání a zavádění inovací, přiblížit jim různé varianty financování podnikání, nástroje podpory pro začínající podnikatele, ale také příklady úspěšných firem.

 

Kromě výše uvedených témat se studenti detailně seznámili s problematikou související se zpracováním podnikatelského záměru, tzn. k čemu je takový podnikatelský plán dobrý, co nám prozradí a také jak jej prezentovat.

 

Studenti, které zaujalo prostředí podnikání, si mohou své dovednosti vyzkoušet v soutěži „Nejlepší podnikatelský záměr“, jejíž 5.ročník právě probíhá. Hlavním cílem soutěže, v rámci které mohou studenti uplatnit také informace získané během seminářů, je právě rozvoj kreativity, podnikatelského ducha, zvýšení zájmu o podnikání a nalezení a podpora studentských nápadů zajímavých svým inovačním potenciálem.

 

Vzhledem ke všeobecné spokojenosti s průběhem a zejména obsahem seminářů se již nyní pro studenty připravuje další akce. Snahou je k účasti přizvat také zástupce vybraných firem, kteří se budou chtít podělit o své zkušenosti z podnikatelské praxe. Studenti tak budou mít možnost diskutovat s úspěšnými podnikateli a poslechnout si jejich příběhy a příklady dobré i špatné praxe

 

Semináře pro studenty se uskutečnily v rámci projektu Vzdělávání, inovace, partnerství, který je realizován s finančním přispěním Evropské unie prostřednictvím Operačního programu přeshraniční spolupráce SR – ČR 2007 - 2013.

 

  

 

  


© 2007 - 2018 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska o.p.s., Webdesign: NOWONET