› Kalendář akcí

 • 01.01.2020

  Konference, semináře, akce

  Na níže uvedené webové stránce Technologického inovačního centra s.r.o. najdete přehled konferencí, seminářů, školení a dalších zajímavých akcí, které se konají v následujícím období.

  www.ticzlin.cz/udalosti
  __________________________

 • 01.07.2018

  Projekt "Mám na to"

  (reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/
  16_052/0009096)

  "Mám na to" je název projektu, který je realizován v období 07/2018 - 06/2021 pro obyvatele města Vsetína, kteří jsou ohroženi na trhu práce a sociálním vyloučením.

  Více o projektu zde.
  __________________________

 • 01.01.2018

  Provoz budovy č.p. 3 (Podnikatelský dům Maštaliska) na Horním náměstí ve Vsetíně je realizován za finanční podpory Města Vsetína
  __________________________


› Dokumenty

Vsetínský dům kultury se připravuje na Burzu práce a přehlídku středních škol Vsetín 2018

Vsetín, 16.10.2018

Kam dále po základní škole? Jaká je aktuální možnost zaměstnání na Vsetíně a okolí? Odpověď na tyto dvě hlavní otázky bude možné najít na Burze práce a přehlídce středních škol Vsetín 2018, která se koná ve vsetínském domu kultury ve čtvrtek 18. a v pátek 19. října. Akci organizuje za pomoci dotace z Evropské unie Úřad práce Vsetín pod záštitou Zlínského kraje a ve spolupráci s městem Vsetín a Agenturou pro ekonomický rozvoj Vsetínska. Projekt je určen žákům základních škol, jejich rodičům, pedagogům i široké veřejnosti. O tom, že je akce mezi školáky oblíbená, svědčí čísla. Jen loni jich na burzu práce přišlo téměř 1 300.


                    

Účast přislíbilo třicet středních a vyšších odborných škol především ze Zlínského kraje a také osmnáct firem a organizací z okresu Vsetín. Zástupci zaměstnavatelů chtějí podpořit jednotlivé obory a nabídnout absolventům pracovní uplatnění ve zvoleném studijním oboru.

                          

„Přehlídka umožní žákům získat informace pro to, aby se mohli rozhodnout o výběru střední školy a o profesním uplatnění. Ostatní návštěvníci získají mimo jiné přehled o tom, o jaké profese mají v dnešní době zaměstnavatelé v regionu zájem a jaké vzdělání od svých zaměstnanců požadují,“ popsal starosta Jiří Růžička.

 

Součástí akce je možnost komunikace s personalisty zúčastněných firem, předat jim svůj životopis a seznámit se s nabídkou volných pracovních míst.


Chybět nebude ani poradenství Úřadu práce ČR, které účastníkům zajistí zaměstnanci Kontaktního pracoviště Vsetín. Ti poskytnou informace nejen při výběru vhodného povolání či rekvalifikace, ale také poradí v oblasti zprostředkování zaměstnání a aktivní politiky zaměstnanosti. Návštěvníci burzy se také mohou těšit na praktické ukázky práce studentů jednotlivých oborů nebo zajímavé video-prezentace přítomných firem i škol.

 

„Chceme umožnit mladým lidem, jejich rodičům, karierním poradcům a všem ostatním zájemcům získání užitečných a praktických informací, které jsou důležité při uplatnění na regionálním trhu práce,“ řekla Hana Hořelicová ze vsetínského úřadu práce.

 

Burza práce a přehlídka středních škol Vsetín 2018 je realizována v rámci projektu Efektivní služby zaměstnanosti, který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky. Akce se koná ve spolupráci s Agenturou pro ekonomický rozvoj Vsetínska, díky čemuž bylo možné zřídit také propagační web akce – www.burzavsetin.cz, kde je možné nalézt podrobné informace.

 © 2007 - 2021 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska o.p.s., Webdesign: NOWONET