› Kalendář akcí

 • 01.01.2020

  Konference, semináře, akce

  Na níže uvedené webové stránce Technologického inovačního centra s.r.o. najdete přehled konferencí, seminářů, školení a dalších zajímavých akcí, které se konají v následujícím období.

  www.ticzlin.cz/udalosti
  __________________________

 • 01.07.2018

  Projekt "Mám na to"

  (reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/
  16_052/0009096)

  "Mám na to" je název projektu, který je realizován v období 07/2018 - 06/2021 pro obyvatele města Vsetína, kteří jsou ohroženi na trhu práce a sociálním vyloučením.

  Více o projektu zde.
  __________________________

 • 01.01.2018

  Provoz budovy č.p. 3 (Podnikatelský dům Maštaliska) na Horním náměstí ve Vsetíně je realizován za finanční podpory Města Vsetína
  __________________________


› Dokumenty

Vsetíňané vybírali problémy a příležitosti

Vsetín, 02.06.2017

Rekonstrukce domu kultury, zvýšení finančních prostředků pro sociální služby na Vsetíně, řešit nedostatek provozních zaměstnanců v mateřských a základních školách či zlepšení vybavení městských lázní – to jsou nové podněty občanů, kteří se ve čtvrtek 1. června zúčastnili veřejného fóra S námi pro vás za jeden provaz. Tuto akci každoročně pořádá vsetínská radnice s cílem zapojit veřejnost do rozhodování ve městě, ale také informovat o již zrealizovaných akcích, na které v předchozím roce občané upozornili. Fóra se ve velkém sále domu kultury zúčastnilo téměř 120 občanů.

 


„Jsem rád, že jste přišli s námi táhnout za jeden provaz. Váš názor je pro nás důležitý a také to, jak vidíte naše město, co byste rádi, aby se změnilo nebo naopak, co by se měnit nemělo,“ přivítal účastníky letošního fóra starosta Jiří Růžička.

 

Návštěvníci měli možnost vybrat si ze šesti tematických stolů, které byly zaměřeny na životní prostředí a rozvoj města, dopravu, sociální služby, kulturu, sport a volný čas, školství, podnikatelské prostředí a cestovní ruch. „Zapojit se však mohli i žáci základních a studenti středních škol, pro něž byly připraveny dva stoly mladých. Zde měli mladí možnost diskutovat o všech oblastech průřezově,“ uvedl Marek Mikuš, koordinátor místí Agendy 21 a Projektu Zdravé město.

 

Místostarostka Simona Hlaváčová ještě před samotným hledáním problémů pro letošní rok seznámila účastníky s řešením loňské TOP desítky. Starosta Jiří Růžička následně představil investiční akce, které započnou v letošním roce nebo se začne připravovat jejich projektová dokumentace. Svoji prezentaci přednesla i Dana Diváková, z organizace Národní síť Zdravých měst ČR a informovala o aktuálním dění a trendech na národní úrovni.

 

Následně se u stolů diskutovalo o konkrétních příležitostech a problémech na Vsetíně a z těchto tipů pak měli lidé možnost zvolit dva nejdůležitější z každé oblasti, které postoupily do závěrečného hlasování. „Přítomní občané nadefinovali celkem sto sedm problémů, z nichž se následně vybírala TOP desítka. Pořadí ale není definitivní a o jeho změně mohou občané hlasovat prostřednictvím ankety umístěné na webu města. Od pondělí 5. do 30. června tak mají občané možnost dát hlas vybraným problémům a změnit ještě jejich pořadí, ale dopsat i vlastní podnět, který by chtěli řešit,“ dodala místostarostka Hlaváčová.

 

Občané nakonec za největší problémy či příležitosti Vsetína v roce 2017 označili:

1          Rekonstruovat dům kultury a modernizovat vnitřní vybavení vč. jevištních technologií

2-3       Výrazně zvýšit finanční prostředky pro sociální služby ve Vsetíně

2-3       Řešit nedostatek provozních zaměstnanců v MŠ a ZŠ

4          Zlepšit vzájemné návaznosti systému veřejné dopravy (vlak – příměstská doprava – MHD)

            – návaznost grafikonu na vlaky

5          Zlepšit vybavení městských lázní

6-7       Vybudovat parkoviště pro kola (stojany) ve městě

6-7       Vybudovat městskou tržnici (ovoce, zelenina)

8-9       Vybudovat chybějící venkovní amfiteátr (nevyhovující altán v parku)

8-9       Zprovoznit odpolední klub pro středoškoláky

10        Opravit most přes Bečvu u průmyslovky                                     

 

PRO ZMĚNU POŘADÍ MŮŽETE HLASOVAT ZDE