› Kalendář akcí

 • 01.01.2020

  Konference, semináře, akce

  Na níže uvedené webové stránce Technologického inovačního centra s.r.o. najdete přehled konferencí, seminářů, školení a dalších zajímavých akcí, které se konají v následujícím období.

  www.ticzlin.cz/udalosti
  __________________________

 • 01.07.2018

  Projekt "Mám na to"

  (reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/
  16_052/0009096)

  "Mám na to" je název projektu, který je realizován v období 07/2018 - 06/2021 pro obyvatele města Vsetína, kteří jsou ohroženi na trhu práce a sociálním vyloučením.

  Více o projektu zde.
  __________________________

 • 01.01.2018

  Provoz budovy č.p. 3 (Podnikatelský dům Maštaliska) na Horním náměstí ve Vsetíně je realizován za finanční podpory Města Vsetína
  __________________________


› Dokumenty

Horní náměstí na Vsetíně opět obsadí Templáři

Vsetín, 09.08.2016

Kejklíře, šermíře, žonglérská vystoupení, středověkou hudbu nebo kuchyni, jízdu na koni, ale i spoustu dalšího nabídne návštěvníkům v neděli 21. srpna od 14 do 20 hodin 6. ročník Templářských slavností na Vsetíně. Po roce se tak opět Horní náměstí vrátí do časů středověkých templářů a okolí vsetínského zámku ožije nejen historií, ale i dětským smíchem nebo vůní kuchyně.


Historické odpoledne se středověkým jarmarkem má na Vsetínsku již svou tradici a opět bude zaměřeno na rodiny s dětmi. „Šestý ročník Templářských slavností nabídne bohatý program, který nabídne vystoupení skupiny historického šermu Alternus a Taurus, středověkou hudbu v podání skupiny Dei Gratia, vystoupení tanečního souboru Rondellus, ukázky řemesel dráteníka, kováře nebo zpracování vlny,“ vyjmenovává střípky z bohatého programu Pavel Mašláň ze vsetínského zámku. Mezi oblíbené aktivity patří také ukázky dravců, jízda na koni, ražení mincí, jarmark nebo archeologický koutek, které ani letos nebudou na slavnostech chybět.

 

Templářské slavnosti plakát [JPG, 136 kB]

 

Kromě programu v zámeckém parku jsou další aktivity připraveny také v Centru pro rodinu Spolu, kde budou pro děti připraveny pohádky, které odehraje loutkové divadélko Kohútek nebo Templářská herna aneb O rytířích a hradech, kterou pro děti připravila Masarykova veřejná knihovna. V zahradních prostorách Římskokatolické farnosti budou po celou dobu konání slavností pro děti k dispozici trenažéry rytířských dovedností nebo možnost pozorování Slunce se vsetínskou hvězdárnou. Atrium vsetínského zámku nabídne ochutnávku vín z Templářských sklepů Čejkovice, tvořivé dílny s možností vyrobit si vlastní památeční button nebo možnost zastřílet si na střelnici. 

 

Letošní Templářské slavnosti připravilo Muzeum regionu Valašsko, město Vsetín, Dům kultury Vsetín, Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska, Římskokatolická farnost Vsetín a Centrum pro rodinu Spolu Vsetín a jsou pořádány pod záštitou vsetínského starosty a senátora Jiřího Čunka a poslance Petra Kořenka.

 

 © 2007 - 2021 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska o.p.s., Webdesign: NOWONET