› Kalendář akcí

 • 01.01.2020

  Konference, semináře, akce

  Na níže uvedené webové stránce Technologického inovačního centra s.r.o. najdete přehled konferencí, seminářů, školení a dalších zajímavých akcí, které se konají v následujícím období.

  www.ticzlin.cz/udalosti
  __________________________

 • 01.07.2018

  Projekt "Mám na to"

  (reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/
  16_052/0009096)

  "Mám na to" je název projektu, který je realizován v období 07/2018 - 06/2021 pro obyvatele města Vsetína, kteří jsou ohroženi na trhu práce a sociálním vyloučením.

  Více o projektu zde.
  __________________________

 • 01.01.2018

  Provoz budovy č.p. 3 (Podnikatelský dům Maštaliska) na Horním náměstí ve Vsetíně je realizován za finanční podpory Města Vsetína
  __________________________


› Dokumenty

Kulturní středa ve Vsetíně: BOHDAN MIKULKA

Vsetín, 26.11.2015

Další kulturní středa ve Vsetíně pokračuje 2. prosince od 19 hodin. V rámci pořadu KUS – Kulturní ubikace stáj vystoupí na Maštaliskách známý folkový písničkář Bohdan Mikulka z Bruntálu.


 

 

Upoutávka na kulturní středy na Maštaliskách můžete najít na tomto odkazu …

https://www.youtube.com/watch?v=FPcv77sUOsQ&list=PLsvMVUoSldKNqzey_2WypRhWt1lPuFu1I&index=1

 

 

 

 

Další kulturní středa ve Vsetíně pokračuje 2. prosince od 19 hodin. V rámci pořadu KUS – Kulturní ubikace stáj vystoupí na Maštaliskách známý folkový písničkář Bohdan Mikulka z Bruntálu.

 

Bohdan Mikulka

 

Žije v Bruntále, kde se narodil. Bruntál je obklopen lesy a nedaleko jsou Jeseníky a valnou část svého času strávil právě v přírodě, coby vyznavač indiánského způsobu života, nebo fotograf divoké přírody. Paralelně s touto, má ještě jednu celoživotní lásku a tou je muzika.

 

Už od čtrnácti let brnká na akustickou kytaru a skládá písničky. Hudba ho vedla mnohými cestami od trampské muziky k bluegrassu a americkému písničkářství. Později to byl blues, soul a snad všechny hudební kořeny, ze kterých strom dnešní písničkářské generace čerpá.  I když jsou v jeho hudbě znát znaky všech možných vlivů, je asi nejvíc v poslední době otevřený jednoduchosti jak ve hře, tak ve zpěvu a textech. Podle jednoduchého poznatku, ke kterému se ovšem musí muzikant dlouho protloukat, je píseň především forma sdělení s obsahem a emocemi. A ty by neměly být podle jeho názoru překryty přílišnou snahou o ojedinělost, technickou složitost a podobně…a jak sám připomínkuje, je to navíc výborná záminka, jak nemuset cvičit J. Byl členem několika uskupení různého žánrového zaměření. Kapela Tebs gang, Monogram, jazzrockové Papilio, bluesové Ripe to blues.. Dnes vystupuje coby stálý host na elektrickou kytaru v kapele Večery v jednom a zejména… a asi nejraději.. hraje své komorní písně na sólových vystoupeních pouze s akustickou kytarou pro publiku, které je vnímavé a poslouchá. A také pro publikum, které se nezalekne občas těžkých námětů a neučesaného projevu.  Bohdan je člověk, který, jak o sobě říká, neumí skládat příliš radostné písně, ale na omylu by byl každý, kdo by považoval jeho písně za smutné a depresivní. Nostalgie, něha, otevřenost, autenticita, vyslovení základních životních pravd bez přílišných kudrlin, to jsou možná výstižnější příměry. Bohdan možná dozrál do jednoduchosti a patrně to je to, co jeho písním sluší nejvíce.

 

Takže, nezapomeňte – středa 2. 12. 2015 od 19 hodin na Maštaliskách!

 

Občerstvení zajištěno, vstup zadním vchodem z parkoviště.

 

 

 

 

 

 

 


© 2007 - 2021 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska o.p.s., Webdesign: NOWONET