› Kalendář akcí

 • 01.01.2020

  Konference, semináře, akce

  Na níže uvedené webové stránce Technologického inovačního centra s.r.o. najdete přehled konferencí, seminářů, školení a dalších zajímavých akcí, které se konají v následujícím období.

  www.ticzlin.cz/udalosti
  __________________________

 • 01.07.2018

  Projekt "Mám na to"

  (reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/
  16_052/0009096)

  "Mám na to" je název projektu, který je realizován v období 07/2018 - 06/2021 pro obyvatele města Vsetína, kteří jsou ohroženi na trhu práce a sociálním vyloučením.

  Více o projektu zde.
  __________________________

 • 01.01.2018

  Provoz budovy č.p. 3 (Podnikatelský dům Maštaliska) na Horním náměstí ve Vsetíně je realizován za finanční podpory Města Vsetína
  __________________________


› Dokumenty

Kotel se starostou Čunkem zcela zaplnil sál domu kultury

Vsetín, 12.11.2015

Obnovení tradice pravidelného setkávání starosty Jiřího Čunka s občany, si v pondělí 9. listopadu nenechalo ujít mnoho občanů a to nejen ze Vsetína. Zaplněný malý sál vsetínského domu kultury byl po téměř deseti letech opět místem společné diskuze s občany, kteří na svého starostu směřovali třicítku konkrétních dotazů. Lidé se zájmem o přímou diskuzi přiměli starostu, aby na jejich dotazy odpovídal více jak 2,5 hodiny.


Videoreportáž z akce můžete najít na tomto odkazu …

https://www.youtube.com/watch?v=R9SZnsW7zDc&list=PLsvMVUoSldKNqzey_2WypRhWt1lPuFu1I&index=1

 

Naposled se Kotel se starostou konal ve Vsetíně v roce 2006, kdy se jednání pravidelně střídala v jednotlivých městských částech. Témata byla před lety různá, týkala se například rekonstrukce budovy Maštalisek, zjednosměrnění Rybníků nebo setkání se strážníky Městské policie. Otevíracím tématem letošního setkání byla rekonstrukce vlakového nádraží.

 

Občané u vstupu do sálu měli možnost na připravené papíry napsat své dotazy, na které pak starosta postupně odpovídal. K plánované rekonstrukci vsetínského nádraží představil starosta Čunek i připravovaný záměr řešení přednádražního prostoru. „Tam by měla během dvou let vyrůst budova takzvané Galerie, kde cestující budou moci v obchodech, restauracích či kavárnách čekat na další spoje,“ prozradil plány soukromého investora starosta Čunek, s tím, že práce by měly začít už na jaře příštího roku. Občané se v rámci rekonstrukce nádraží dotazovali, jak bude v době stavby řešena průjezdnost Nádražní ulice nebo kde budou umístěny jednotlivé perony. Samotná rekonstrukce vlakového nádraží by pak měla začít nejdříve v roce 2018 a celkové náklady jsou odhadnuty na více jak miliardu korun.

 

Řeč však byla i o rozpočtu města na rok 2016, o rekonstrukci křižovatky u čerpací stanice Shell, o obnovení městské tržnice, jestli bude město prodávat ze svého fondu další byty nebo kdy opraví chodník k ZŠ Ohrada a kdy zmizí před školou torzo bývalého pomníku.

 

Potlesku se dočkal slib starosty Jiřího Čunka, že město Vsetín připraví pro dárce krve ze Vsetína oficiální poděkování za jejich obětavý přístup, který pomáhá zachraňovat lidské životy.

 

Po zodpovězení dotazů následovalo představení Strategického plánu města na období 2016 až 2023, který ale bude ještě s občany projednáván. Další Kotel se starostou Čunkem je plánovaný na první polovinu roku 2016.

 

 


© 2007 - 2021 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska o.p.s., Webdesign: NOWONET