› Kalendář akcí

 • 01.01.2020

  Konference, semináře, akce

  Na níže uvedené webové stránce Technologického inovačního centra s.r.o. najdete přehled konferencí, seminářů, školení a dalších zajímavých akcí, které se konají v následujícím období.

  www.ticzlin.cz/udalosti
  __________________________

 • 01.07.2018

  Projekt "Mám na to"

  (reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/
  16_052/0009096)

  "Mám na to" je název projektu, který je realizován v období 07/2018 - 06/2021 pro obyvatele města Vsetína, kteří jsou ohroženi na trhu práce a sociálním vyloučením.

  Více o projektu zde.
  __________________________

 • 01.01.2018

  Provoz budovy č.p. 3 (Podnikatelský dům Maštaliska) na Horním náměstí ve Vsetíně je realizován za finanční podpory Města Vsetína
  __________________________


› Dokumenty

Bike Resort Valašsko se představil na cyklokonferenci

Vsetín, 26.06.2015

Město Vsetín a Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska ve spolupráci se Specialized Bike Resort Valašsko uspořádalo ve čtvrtek 25. června ve Vsetíně na Maštaliskách odbornou konferenci „Krok za krokem k cyklistické destinaci“. Cyklokonference se konala s cílem prezentovat celou oblast Bike Resortu Valašsko a nové trailové destinace, jež nabízí, ale také předat příklad dobré praxe ostatním, kteří se cyklostezky chystají budovat.


Účastníky konference byli představitelé okolních obcí, cyklokoordinátoři, bikeři, zástupci Lesů ČR, Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, Rychlebských stezek, ROP Střední Morava či Zlínského kraje, ale také zástupci ze sousedních regionů na slovenské straně hranice. Konferenci zahájil starosta Jiří Čunek, který vyjádřil přání, aby Vsetín byl městem, kde cyklisté najdou co nejlepší vyžití.

 

Za Bike Resort Valašsko představil Roman Kalabus právě finišující druhou etapu Bike arény Vsetín, která se otevře 4. července: „Ve druhé etapě jsme stavěli čtyři tratě, dvě z toho jsou zhruba po šesti stech metrech, další trail je v necelé délce tři kilometry.“

 

Místostarostka Simona Hlaváčová představila možnosti sportovního vyžití ve Vsetíně i okolí: „Vsetín má ideální pozici jak pro turistiku, cykloturistiku tak i pro sportovní akce. Ze Vsetína se vychází na tzv. malou či velkou podkovu, která turisty  provede po hřebenech valašských hor. Jakmile se návštěvníci vrátí z cyklovýletu, mohou si odpočinout v krytém bazénu nebo ve vyhřívaném koupališti. Další příležitost pro cykloturistiku nabízí cyklostezka Bečva a Bike aréna Vsetín, kde si každý z rodiny může najít to své. Návštěvníci Valašska si mohou vyzkoušet i další pestré nabídky trailových sjezdů ve Velkých Karlovicích či Zděchově. Pokud budeme prezentovat všechny tyto možnosti, které Valašsko skýtá, máme šanci v oblasti cestovního ruchu uspět a do našeho regionu přilákat více lidí, rodin s dětmi, kteří chtějí dovolenou prožít aktivně v přírodě.“

 

Místostarosta Tomáš Pifka představil účastníkům konference právě budovanou Cyklostezku do Jasenic, která bude v délce 3,3 km a povede z města do areálu bývalé Zbrojovky Vsetín. „Vybudováním cyklostezky do Jasenic chceme především zajistit bezpečnost cyklistů, kteří v průmyslovém areálu bývalé Zbrojovky pracují. Ve druhé fázi chceme ještě vybudovat osvětlení, protože cyklostezka bude sloužit zejména v ranních a večerních hodinách, tak aby byla cesta do zaměstnání a zpět pro cyklisty bezpečná po všech stránkách,“ řekl místostarosta Pifka. Odpoledne čekal návštěvníky konference ještě doprovodný program, kterým byla návštěva Bike arény Vsetín, kde si mohli půjčit kola a další vybavení a jednotlivé traily vyzkoušet.

 

    

 

  

 

 

Prezentace ke stažení:

 

Odkazy

 


© 2007 - 2021 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska o.p.s., Webdesign: NOWONET