› Kalendář akcí

 • 01.01.2020

  Konference, semináře, akce

  Na níže uvedené webové stránce Technologického inovačního centra s.r.o. najdete přehled konferencí, seminářů, školení a dalších zajímavých akcí, které se konají v následujícím období.

  www.ticzlin.cz/udalosti
  __________________________

 • 01.07.2018

  Projekt "Mám na to"

  (reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/
  16_052/0009096)

  "Mám na to" je název projektu, který je realizován v období 07/2018 - 06/2021 pro obyvatele města Vsetína, kteří jsou ohroženi na trhu práce a sociálním vyloučením.

  Více o projektu zde.
  __________________________

 • 01.01.2018

  Provoz budovy č.p. 3 (Podnikatelský dům Maštaliska) na Horním náměstí ve Vsetíně je realizován za finanční podpory Města Vsetína
  __________________________


› Dokumenty

Zbrojovka otevře své brány návštěvníkům

Vsetín, 21.04.2015

Oslavy k 70. výročí ukončení 2. světové války připravilo od 27. dubna až do 4. května město Vsetín ve spolupráci s domem kultury, Českým svazem bojovníků za svobodu, Spolkem přátel historie, Agenturou pro ekonomický rozvoj Vsetínska, Masarykovou veřejnou knihovnou, FC Vsetín a místními podnikateli. Májové oslavy ve Vsetíně proběhnou také v areálu bývalé Zbrojovky Vsetín v Jasenicích. Zde bude pro návštěvníky v pátek 1. května od 8 do 12 hodin připravena prezentace zde sídlících firem.


Odkazy

 

V rámci programu Májových oslav připravili organizátoři také akci Zbrojovka tenkrát a dnes, která nabídne den otevřených dveří s možností prohlídky zapojených firem působících v areálu bývalé Zbrojovky. „Odbojové hnutí mělo ve Zbrojovce poměrně velkou základnu a s koncem války má důležitou spojitost. Lidé se tam scházeli, spřádali plány, vynášeli výrobky, které sloužily odboji. Byl to také jeden z největších zaměstnavatelů a lidé ze Vsetínska měli v období války díky Zbrojovce práci,“ vyzdvihl důležitost Zbrojovky místostarosta Tomáš Pifka a pokračoval: „No a proto, že je to část Vsetína, kterou nemusí každý znát, a protože už nejsme v režimu muniček a utajených informací a velká část areálu Zbrojovky je přístupná, chtěli jsme ji zařadit do programu Májových oslav. Tuto možnost jsme nabídli podnikatelům sídlícím v areálu, kteří tuto nabídku ocenili a přijali.“

 

Návštěvníci tak budou mít možnost podívat se do výrobních prostor společností Austin Detonator, Galvamet, M&V Divize Stimzet, Stín Kovo, Svět oken, Štec SVT, Trimill, VS Plastik, Z-Precis, ZV-Nástoje nebo ZVI. Po areálu Zbrojovky je připravena zdarma kyvadlová doprava historickým autobusem a u budovy číslo 15 bude možnost občerstvení.

 

 

 

 

 

 

 

 


© 2007 - 2021 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska o.p.s., Webdesign: NOWONET