› Kalendář akcí

 • 01.01.2020

  Konference, semináře, akce

  Na níže uvedené webové stránce Technologického inovačního centra s.r.o. najdete přehled konferencí, seminářů, školení a dalších zajímavých akcí, které se konají v následujícím období.

  www.ticzlin.cz/udalosti
  __________________________

 • 01.07.2018

  Projekt "Mám na to"

  (reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/
  16_052/0009096)

  "Mám na to" je název projektu, který je realizován v období 07/2018 - 06/2021 pro obyvatele města Vsetína, kteří jsou ohroženi na trhu práce a sociálním vyloučením.

  Více o projektu zde.
  __________________________

 • 01.01.2018

  Provoz budovy č.p. 3 (Podnikatelský dům Maštaliska) na Horním náměstí ve Vsetíně je realizován za finanční podpory Města Vsetína
  __________________________


› Dokumenty

Májové oslavy ve Vsetíně

Vsetín, 13.04.2015

V květnu letošního roku si Česká republika připomeneme 70. výročí ukončení 2. světové války. K oslavám tohoto významného mezníku naší historie se připojí i město Vsetín, které ve spolupráci s domem kultury, Českým svazem bojovníků za svobodu a Spolkem přátel historie připravilo pětidenní program, jenž vyvrcholí v pondělí 4. května, tedy přesně v den, kdy i ve Vsetíně dozněly jedny z posledních výstřelů 2. světové války.


 

Odkazy

 

Program Májových oslav ve Vsetíně zahájí stavění máje, které proběhne posledního dubna v odpoledních hodinách na Dolním náměstí za účasti tanečníků souborů Vsacan a Vsacánek.

 

V pátek 1. května bude na Maštaliskách zahájena výstava Vsetínské povstání. Dopoledne v Panské zahradě bude patřit dětem, programy připravil FC Vsetín a těšit se můžete na Kouzelnou školku s Majdou. V areálu bývalé Zbrojovky proběhne akce „Zbrojovka tenkrát a dnes“, v rámci které si budou moci zájemci prohlédnout zde sídlící firmy. Návštěvníci se mohou těšit i na historický autobus, který je proveze po areálu. Odpolední páteční program bude zaměřen sportovně. Na stadionu v Tyršově ulici se uskuteční fotbalová utkání k oslavám 110. výročí založení FC Vsetín.

 

Na sobotu 2. května je připraven v Panské zahradě program „Osvoboďme Vsetín“. Návštěvníci se mohou těšit na bojovou ukázku 70 členů Klubu vojenské historie v dobových uniformách, spojenou s přehlídkou vojenské dobové i současné techniky, včetně tanku a obrněných transportérů, střelnici nebo výstavu zbraní i s výkladem. Program zpestří koncert dechovky, mažoretky a také Spanilá jízda historických bojových vozidel centrem města.

 

V neděli 3. května od 16 hodin zahraje v kostele Dolního sboru ČCE ve Vsetíně skupina Spirituál kvintet. Na pondělí 4. května v rámci programu „Bojovali za Valachy“ připravil dům kultury dopolední komponovaný pořad s přímými účastníky osvobozování Vsetína, promítání filmu Kruté jaro 1945 spojené s udělováním Ceny starosty města Vsetína. Májové oslavy ve Vsetíně zakončí od 12 hodin pietní akt na náměstí Svobody.

 

 

 


© 2007 - 2021 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska o.p.s., Webdesign: NOWONET