› Kalendář akcí

 • 01.01.2020

  Konference, semináře, akce

  Na níže uvedené webové stránce Technologického inovačního centra s.r.o. najdete přehled konferencí, seminářů, školení a dalších zajímavých akcí, které se konají v následujícím období.

  www.ticzlin.cz/udalosti
  __________________________

 • 01.07.2018

  Projekt "Mám na to"

  (reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/
  16_052/0009096)

  "Mám na to" je název projektu, který je realizován v období 07/2018 - 06/2021 pro obyvatele města Vsetína, kteří jsou ohroženi na trhu práce a sociálním vyloučením.

  Více o projektu zde.
  __________________________

 • 01.01.2018

  Provoz budovy č.p. 3 (Podnikatelský dům Maštaliska) na Horním náměstí ve Vsetíně je realizován za finanční podpory Města Vsetína
  __________________________


› Dokumenty

Osmá šance jak získat prestiž, pomoc odborníků i peníze na rozjezd podnikání

Zlín, 01.10.2014

Byl spuštěn osmý ročník soutěže Můj první milion
 
Připravit zajímavý podnikatelský záměr, projít sítem výběru, získat zpětnou vazbu od odborníků a jako pomyslnou třešničku na dortu i prestiž a peníze, které pomohou s rozjezdem byznysu. Přesně na takovou cestu je možné se vydat prostřednictvím soutěže Nejlepší podnikatelský záměr, kterou pořádá Technologické inovační centrum Zlín. Letos v říjnu se začne psát již osmá kapitola příběhu o tom, jak si splnit sen a začít s vlastním podnikáním. Přihlásit se mohou studenti středních či vysokých škol a veřejnost.


 

Pro aktuální ročník jsou připraveny ceny v hodnotě 450 000 korun. „V hlavní kategorii, tedy v té, kde zápolí studenti vysokých škol a veřejnost, čeká na nejlepšího 70 000 korun a další ceny v podobě zázemí podnikatelského inkubátoru či poradenství v obchodní a marketingové oblasti. Pro nejlepší soutěžící je také připraven šestitýdenní akcelerační program v co-workingovém centru,“ říká ředitelka pořádajícího Technologického inovačního centra Zlín Daniela Sobieská. Přihlášky do soutěže je možné zasílat až do 30. ledna příštího roku. Více na www.mujprvnimilion.cz.

 

Tím nejhodnotnějším přínosem pro rozjezd podnikání ale stále zůstávají cenné rady od odborníků. Jedním z hlavních cílů soutěže je totiž právě vytváření podmínek pro rozvíjení podnikatelského ducha a podnikatelského vzdělávání ve Zlínském kraji. Součástí projektu je tak například série workshopů. „Letošními tématy jsou například způsoby oslovování investorů, nejčastější chyby v projektech či affiliate marketing,“ dodává Daniela Sobieská. Soutěž a související aktivity jsou tak důležitými základními kameny v budování start-up komunity ve Zlíně a okolí.

 

 

Jak to bylo vloni

O přízeň poroty se v minulém ročníku ucházelo celkem 51 projektů. Středoškoláci jich předložili 17, v kategorii veřejnost a studenti vysokých škol jich pak bylo 34. Všemi záměry se podrobně zabývali odborní hodnotitelé. Tradičně šlo o zástupce partnerů soutěže, investorů a podnikatelů.

V kategorii pro studenty vysokých škol a veřejnost si prvenství vybojoval s projektem PixelSquare Jan Valuštík. Aplikace pomocí systému tagováni označuje fotky a vyhledávání v nich se stává otázkou vteřin. Stejně jednoduché a rychlé je i jejich sdílení. Druhé místo se připsal projekt Starhills Raw Honey  Libora Svobody z Fakulty multimediálních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jde o export organického medu z České republiky do zemí Blízkého východu. Třetí míst pak získala Anna Vlčková s projektem jazykové školy Immer Vere. Zajímavé projekty byly předloženy i v kategorii středních škol. Porotu nakonec nejvíce zaujal nápad Dariny Knotkové ze Střední školy MESIT nazvaný Svět klobouků. Jde o zakázkovou výrobu pro folklorní soubory, ale i pro běžné nošení.

 

Pohled toho, kdo vyhrál

Jedním z těch, kdo soutěž s úspěchem prošel je i Jan Valuštík s již zmiňovaným projektem PixelSquare. „Soutěž Můj první milion mě výrazně posunula. Porotci jsou zkušení, mají výborné dotazy a rozebírají nápad ze všech stran. To vás donutí být připraven, přemýšlet a celou věc posouvat dopředu. K čemu nám soutěž pomohla konkrétně, to bylo především vytvoření byznys plánu. V neposlední řadě, když se vám podaří vyhrát, získáte spoustu skvělých cen, možnost kanceláře a také finanční prostředky na uskutečnění svého plánu. Takže doporučuju vyplnit přihlášku,“ říká Jan Valuštík, který momentálně působí v budově 23 v továrním areálu ve Zlíně. Právě bezplatný pronájem kanceláře v tomto objektu, kde Technologické inovační centrum provozuje mimo jiné podnikatelský inkubátor, byl jednou z cen v soutěži.

 

Soutěž součástí systému

Soutěž Nejlepší podnikatelský záměr ale není ani tak samostatnou akcí, jako spíše střípkem v mozaice toho, co dělá Technologické inovační centrum Zlín pro podporu podnikání mladých lidí v celém Zlínském kraji. Centrum například provozuje klubu Start-up 23, což je platforma sloužící pro setkávání, vzdělávání a sdílení informací o podnikání. Všem zájemců o vlastní podnikání je pak určen web www.startpodnikani.cz. Na jednom místě tak najdou informace o podnikatelských plánech, o volbě právní formy podnikání a postup při založení živnosti či obchodní společnosti.

Nedílnou součástí komplexní podpory začínajících podnikatelů je pak nabídka zázemí pro podnikání a služby podnikatelského inkubátoru, virtuálního inkubátoru či co-workingu. Více informací na www.ticzlin.cz

 

Hlavní partneři soutěže

SYNOT  ICT service, a.s.

Nadace Synot

Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje

 

Další partneři

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Allegro Group CZ, s.r.o.

BLUE 88, s.r.o.

ČSOB a.s.

Junior Achievement Česká republika

STEMICA a.s.

Lakšmí s.r.o.

Sběrné Suroviny UH, s.r.o.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně   

Startupjobs.cz                                                                                               

Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska, o.p.s.

Podnikatelský inkubátor Kunovice – Panský Dvůr, s.r.o.

Regionální podpůrný zdroj s.r.o.

Industry Servis ZK

 

 

Kontakt

Bc. Daniel Vaněk, manažer soutěže

vanek@ticzlin.cz, tel.: 734 443 879

www.startpodnikani.cz

www.mujprvnimilion.cz

 


© 2007 - 2021 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska o.p.s., Webdesign: NOWONET