› Kalendář akcí

 • 01.01.2020

  Konference, semináře, akce

  Na níže uvedené webové stránce Technologického inovačního centra s.r.o. najdete přehled konferencí, seminářů, školení a dalších zajímavých akcí, které se konají v následujícím období.

  www.ticzlin.cz/udalosti
  __________________________

 • 01.07.2018

  Projekt "Mám na to"

  (reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/
  16_052/0009096)

  "Mám na to" je název projektu, který je realizován v období 07/2018 - 06/2021 pro obyvatele města Vsetína, kteří jsou ohroženi na trhu práce a sociálním vyloučením.

  Více o projektu zde.
  __________________________

 • 01.01.2018

  Provoz budovy č.p. 3 (Podnikatelský dům Maštaliska) na Horním náměstí ve Vsetíně je realizován za finanční podpory Města Vsetína
  __________________________


› Dokumenty

Ve Vsetíně hledali cestu jak pomoci planetě

Vsetín, 30.09.2014

Jak udržet život na zemi a jak změnit své chování, abychom mohli být na zemi i za několik desítek či stovek let? To byly jen některé z otázek, na které hledali společně odpověď filosofové, etikové, manažeři firem nebo studenti nejen vsetínských středních škol na Konferenci Mír s planetou. Ta se konala minulý týden ve středu 24. 9. 2014 na vsetínských Maštaliskách. Cílem konference bylo přimět lidi přemýšlet nad tím, jak oni sami mohou přispět ke zlepšení života na zemi.


Konference Mír s planetou nabídla hlavně setkání podnikatelské veřejnosti a studentů s odborníky různorodých oborů. Hosty konference byly evropské kapacity v oborech ekologie, etiky, inovativního průmyslového inženýrství či filosofie. Tato pestrá paleta odborníků hledala společnou řeč v tématech udržitelnosti života a také v otázkách, jak změnit člověka vůči planetě zemi. Témata konference byla zaměřena na budoucnost a život nastupujících generací, přičemž svými přednáškami se prezentovali formou videopřednášky prof. Ing. Milan Zelený M.S., Ph.D., česko-americký globální ekonom, který se zabývá zejména obory produktivity práce, teorie řízení, podnikové ekonomiky a multikriteriálního rozhodování. Prof. Ing. Ján Košturiak, Ph.D., zakladatel společnosti IPA Slovakia, který dlouhodobě rozvíjí obor inovace a průmyslové inženýrství, filozof a etik ThLic. Vladimír Šiler, Dr., zakladatel Koučink akademie Libchavy Ing. Zdeněk Štěpánek, spisovatel a cestovatel Martin Vopěnka, vedoucí Správy Chráněné krajinné oblasti Beskydy Mgr. František Jaskula a doc. RNDr. Pavel Nováček CSc., který je vedoucím Katedry rozvojových studií Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. V roli hostitelky vystoupila starostka města Vsetína Iveta Táborská.

„Změna nemůže proběhnout direktivním příkazem, ale změnou jednotlivce, změnou chování nás lidí,“ řekl Zdeněk Štěpánek, profesionální certifikovaný kouč a jeden z přednášejících.

Účastníci konference zároveň ochutnali speciality z bio potravin nebo si vyzkoušeli jízdu na elektrokole „E-bike“, o kterém se mluví jako o kole budoucnosti. Unikátním exponátem konference byl elektromobil Tesla, kterých po naší republice jezdí jen asi dvacítka. Tento ekologický bezhlučný sporťák s velmi atraktivním designem, k jehož napájení stačí jen zásuvka s 220 volty, a který zrychluje z nuly na 100 km/hod. za úctyhodných 4,2 sekundy a má na jedno nabití dojezd až 500 km, si mohli účastníci konference nejenom prohlédnout, ale kdo chtěl, mohl se i svézt.

Konference navíc ukázala, že lidé, i když se neznají, jsou schopni navázat rozhovor.

„Hlavní přínos konference vidím v tom, že jsme se dokázali pochopit, sjednotit a máme v podstatě stejný cíl. Akorát jsme o tom nevěděli. Cíl je, abychom tady zůstali, abychom mohli stále tvořit a přitom neplundrovali Zemi, aby kolem nás nebyly hromady plastů a zpustošená krajina, ale děti, které se budou starat o to, aby tady nějaká budoucnost byla,“ uzavřel Aleš Šlechta, majitel firmy Galvamet, která konferenci společně s městem Vsetín, Alcedem a Agenturou pro ekonomický rozvoj Vsetínska pořádala.

  

  

 

 


© 2007 - 2021 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska o.p.s., Webdesign: NOWONET