› Kalendář akcí

 • 01.01.2020

  Konference, semináře, akce

  Na níže uvedené webové stránce Technologického inovačního centra s.r.o. najdete přehled konferencí, seminářů, školení a dalších zajímavých akcí, které se konají v následujícím období.

  www.ticzlin.cz/udalosti
  __________________________

 • 01.07.2018

  Projekt "Mám na to"

  (reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/
  16_052/0009096)

  "Mám na to" je název projektu, který je realizován v období 07/2018 - 06/2021 pro obyvatele města Vsetína, kteří jsou ohroženi na trhu práce a sociálním vyloučením.

  Více o projektu zde.
  __________________________

 • 01.01.2018

  Provoz budovy č.p. 3 (Podnikatelský dům Maštaliska) na Horním náměstí ve Vsetíně je realizován za finanční podpory Města Vsetína
  __________________________


› Dokumenty

Vsetínský Barcamp přilákal více jak dvě stovky účastníků

Vsetín, 06.02.2012

Na tři desítky přednášek na téma využívání internetu a více jak dvě stovky účastníků. Tak ve zkratce vypadal další ročník Barcampu, který se uskutečnil o tomto víkendu na vsetínských Maštaliskách. Kromě trendů ve web designu, aplikacích a podnikání na síti se tu mluvilo také o tom, jak může internet pomáhat při potírání korupce.


Potřetí se konal na vsetínských Maštaliskách Barcamp. Stává se již tradicí, že zájem převyšuje nabízené kapacity, jak nás o tom informoval organizátor akce Michal Berg: "V tuto chvíli se to blíží těm dvěma stovkám přihlášených lidí. Zájem jsme měli mnohem větší, asi padesát lidí jsme museli odmítnout. Je to asi díky tomu, že lidé byli na minulých ročnících spokojeni a zároveň o tom pověděli ostatním na sociálních sítích apod. Ten věhlas se nějakým způsobem šíří. Proto je o to asi takový zájem."

 

Na videoreportáž z akce se můžete podívat na níže uvedeném odkazu ...

http://www.youtube.com/watch?v=MCJhJ2DF4iU&list=UUOUYxh_8SN2LLWwQ9hsQriQ&index=9&feature=plcp

 

Dohromady zde proběhlo 27 přednášek, které byly zaměřeny na nové trendy v internetových aplikacích, reklamě, web designu nebo v podnikání na internetu. Zazněla zde ale i problematika korupce a jak na ni za pomoci internetu. Více informací nám k tomu podal přednášející Svatopluk Bartík: "Je to nástroj transparentnosti. Tzn., když je rozdíl mezi tím, že se někde hlasuje za zavřenými dveřmi a nikdo ani nezná program a nemůže tam přijít, rozdíl mezi tím, když příprava materiálů je od počátku transparentně zveřejňována on line na webu. Ví se dopředu, o čem se bude hlasovat. Každý může přijít, podle zákona o obcích například na úrovni měst, k tomu říct svoje."

 

V minulosti Barcamp dopomohl například i k vytvoření jednoho zajímavého projektu na boj proti hazardu. "Před rokem tady, tuším, vznikl projekt Mapy hazardu, který významně pomohl poukázat na problém s hazardní mafií v České republice, která je prorostlá od nejmenší vesničky, kde ty mašiny jsou, až po ministra Kalouska," doplnil Bartík.

 

Hodně se také mluvilo o kontroverzní smlouvě ACTA. "Tam by mohlo dojít poměrně k závažnému problému v té podobě, jaké byla ta dohoda podepsaná, protože některé formulace v ní jsou velmi vágní, a myslím si, že v tuto chvíli si nikdo nedovede představit, kam by to mohlo vést. Některé ty formulace nejsou vůbec jasné. Nejsou jasné, co se týče toho, co by si běžný člověk mohl dovolit. Nejsou jasné z toho hlediska, kdy by mohl nějaký orgán vstoupit do toho, aby začal sledovat, co ti lidé na tom internetu dělají," osvětlil přednášející David Šmehlík.

 

Ze všech přednášek byly i letos pořizovány videozáznamy, které budou pro zájemce k dispozici na adrese vsetin2012.barcamp.cz.

 

Autor: TV Beskyd

 

 

Barcamp Vsetín 2012 se uskutečnil v rámci projektu V.I.P. – Vzdělávání, inovace, partnerství, který je realizován s finančním přispěním Evropské unie prostřednictvím Operačního programu přeshraniční spolupráce SR – ČR 2007 - 2013.

 

 

  


© 2007 - 2021 Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska o.p.s., Webdesign: NOWONET